Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği

İMKANSIZ DEĞİL!

 • Sağlıklı yaşamayı seçmek

  Sağlıklı yaşamayı seçmek

 • Erken tanı sağlamak

  Erken tanı sağlamak

 • Herkes için tedavi

  Herkes için tedavi

 • Yaşam kalitesi

  Yaşam kalitesi

UICC

Uluslararası Kanser Savaş Örgütü

UICC SertifikaKurumumuzun kuruldugu 1947 yilindan beri üyesi bulundugu dünyanin en önde gelen kanser cemiyetlerinden olan UICC'ye aktif üyeligimiz devam etmekte olup, 90 ülkeden 280 cemiyet UICC'ye üyedir. Bu kurulusla çesitli konularda isbirligimiz sürdürülmektedir.

Kanserle Savas Kampanyasi Milletlerarasi isbirliginin degeri bu yüzyilin daha baslarinda anlasilmistir. Bu sahada Birinci Dünya Savasi'ndan evvel 1906 da Heidelberg'de, 1910'da Paris'te, 1913'de Brüksel'de olmak üzere 3 uluslararasi kongre yapilmistir.

Savastan sonra Kanser sahasindaki Milletlerarasi faaliyetler yavasladi. 1923 yilinda Strasbourg'da Pasteur'un dogumunun yüzüncü yildönümü dolayisiyla, 1926'da Lake Mohank'da kanser kontrolu münasebetiyle Amerikan Kanser Cemiyeti'nin tertip ettigi birer toplanti yapildi. 8 ülkeden temsilciler geldi. 1928'de Britanya Kralligi Kanser Kampanyasi Londra'da 16 ülkenin katildigi bir kongre tertip etti.

Devamli bir milletlerarasi organizasyonun kurulmasi için ilk basarili tesebbüs, 1. Milletlerarasi Kanser Kongresi'nin 1933'de Madrid'te yapilmasiyla basladi. Bu kongrenin sonunda, sonradan birligin ilk Genel Sekreteri olan Dr. Jacques Bendaline, Fransiz delegesi adina ve Kongrenin Baskani Prof. L. Cardinal'in tasvipleri ile, Milletlerarasi Kanserle Savas Birligi'nin kurulmasi için teklifte bulundu. 1934 Mart'inda bu teskilatin kurulmasi için hazirliklara basladi. Milletlerarasi Kanserle Savas Birligi'nin ilk Genel Toplantisi 1935 Mayis'inda Paris'te yapildi ve Fransa'dan Mr. Justin Gordart Baskan seçildi. O günden beri, Milletlerarasi Kanser Birligi kanser konusunda çok sayida çalismaya öncülük etmekte, yayinlar çikartmakta ve bilimsel toplantilar düzenlemektedir.